Živim na jednoj adresi sa suprugom i dvoje djece. Nedavno se moja baka razboljela i počela živjeti s nama, dok je djed ostao živjeti sam na drugoj adresi. Zanima me spada li baka sada u naše kućanstvo i kojem kućanstvu pripada djed?

Ako nije došlo do promjene prebivališta, djed i baka i dalje čine drugo, odvojeno kućanstvo od kućanstva u kojemu su supruga i suprug s djecom kod kojih je baka na „liječenju“. Ako bi se podnosila izjava o pripajanju novom kućanstvu, to je moguće samo ako se baka i djed zajedno priključuju tom kućanstvu, jer nije moguće razdvajati kućanstvo generirano prema članku 23. (uža obitelj).