Predstavljen Središnji registar stanovništva

Dana 26. svibnja 2026. godine je u Ministarstvu financija održana konferencija za medije na kojoj je predstavljen Središnji registar stanovništva. Na predstavljanju su sudjelovali predstavnici Ministarstva financija i Porezne uprave.

Uvodno su o projektu govorili potpredsjednik Vlade i ministar financija Tomislav Ćorić i ravnatelj Porezne uprave Božidar Kutleša, istaknuvši važnost registra za digitalizaciju javne uprave i učinkovitije upravljanje podacima. Državna tajnica Tereza Rogić Lugarić predstavila je Pravilnik o izdavanju potvrde i korištenju podataka iz Središnjeg registra stanovništva.

Građani će od 1. lipnja 2026. putem sustava e-Građani  (kategorija Aktivno građanstvo) ili osobnim dolaskom u nadležnu ispostavu Porezne uprave moći izvršiti uvid u svoje podatke te zatražiti njihov ispravak ili dopunu. Više informacija dostupno je na mrežnim stranicama Središnjeg registra stanovništva: https://registar-stanovnistva.gov.hr/